Ви переглядаєте: Головна > Раді вітати > Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) спеціального типу № 7 “Зірочка” Черкаської міської ради

Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) спеціального типу № 7 “Зірочка” Черкаської міської ради

Адреса закладу : 18003  м. Черкаси, провулок Південний,18.  т. 64-00-33

електронна адреса : dnz_zirochka@ukr.net , адреса сайту : dnz7.ck.ua Керівник  дошкільного закладу –    Мацнєва Інна Василівна

Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) спеціального типу №7 «Зірочка» Черкаської міської ради відкритий      на підставі рішення № 388    Черкаської міської ради 30.06.1961 дитячий садок  № 25

 ( нині дитячий навчальний заклад №7 «Зірочка»).

        Згідно рішення Черкаської міської ради народних депутатів від 14.08.1985 р. за № 444 «Про удосконалення мережі і діяльності дитячих установ спеціального призначення» дитячий садок №7 по вулиці Шевченка, Соснівського району для дітей з дефектами розумового та фізичного розвитку переведений з пристосованого приміщення в типове приміщення  бувшого дитячого садка № 25 по провулку Південному , 18.

 Станом на 01.08.2022 року загальна площа території закладу  4520,0 м2, площа будівлі 742,1 м2.

Дошкільний навчальний заклад №7 є закладом освіти та виховання дітей  віком від 3 до 7 років, який здійснює завдання по оздоровленню, вихованню та корекції недоліків     розвитку    дітей    з  труднощами в навчанні.

   Установа задовольняє потреби громадян, суспільства і держави у догляді, оздоровленні, вихованні і навчанні  та корекції  недоліків розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Основним завданням  закладу  є  соціалізація дитини з особливими освітніми  потребами в суспільне життя.

  Пріоритетні завдання дошкільного закладу :

 • створення оптимального середовища для дітей з особливими освітніми потребами ;
  • упровадження в освітній процес новацій та інноваційних форм роботи;
  • створення передумов для успішної адаптації випускників дошкільного навчального закладу до навчання :  1) у масових школах, 2) продовжувати навчання у школі інтенсивної педагогічної корекції; 3) в умовах інклюзивного чи інтегрованого класу загальноосвітньої масової школи;
  • максимально використовувати збережені психічні функції дитини;
  • удосконалення профілактики захворювань серед дітей;
  • оновлення предметно-розвивального середовища та матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу;
  • забезпечення тісної  взаємодії фахівців закладу і батьків для успішної реалізації корекційно – розвивальних завдань кожного вихованця;;
  • надання якісної  консультативної та методичної допомоги батькам вихованців.

    Режим роботи закладу 10.30 годин з 7.30-18.00 з  триразовим  харчуванням.

    Корекційною роботою в закладі охоплено 40 дітей.   Корекційна робота проводиться з дітьми із затримкою психічного розвитку, з порушенням інтелекту,   розладами аутистичного спектру.

   В закладі працюють 15 педагогічних працівників, з них: завідувач ДНЗ, вихователь – методист, 3 корекційні педагоги, 1 практичний психолог, 1 музичний керівник, 8 вихователів.

Освітній рівень:

повна вища  педагогічна освіта – 11 осіб;

   базова вища освіта -4 особи;  

кваліфікаційні категорії:

 “спеціаліст вищої категорії” – 5 осіб;

«спеціаліст першої категорії» – 5 осіб;

«спеціаліст другої категорії» – 1 осіб;

«спеціаліст» – 4 особи;

педагогічне звання «вихователь – методист» – 1 особа

   Стан матеріально-технічної бази ДНЗ № 7 «Зірочка» відповідає педагогічним вимогам, сучасному рівню освіти і санітарним нормам. Всі базисні компоненти розвиваючого предметного середовища  включають оптимальні умови для повноцінного фізичного, естетичного, пізнавального і соціального розвитку дітей.  Відповідно до потреб вікових і індивідуальних особливостей вихованців, групові осередки закладу дошкільної освіти забезпечені сучасними меблями та предметно-розвивальним середовищем.

    Територія  закладу дошкільної освіти оформлена згідно сучасного ландшафтного дизайну, має різноманітні куточки для відпочинку і всебічного розвитку дітей:  еко  куточок , куточок лісу, фруктовий сад.

    Створення необхідних умов для перебування дітей  у закладі дошкільної освіти у поєднанні з творчою, висококваліфікованою роботою всіх служб  дає високі результати у освітній та корекційно-розвитковій роботі з дітьми .    

    Дошкільний навчальний заклад №7 є закладом  спеціального типу , тому вся виховна робота здійснюється на основі програм і державно – нормативних документів, затверджених Міністерством освіти і науки України. Зусилля адміністрації та педагогічного колективу  спрямовані на підвищення рівня організації навчально – виховного, корекційно – відновлювального процесу.

Обговорення закрито.